Kineziterapeutas Tadas Puzara

Tadas Puzara

Išsilavinimas: VU, Reabilitacijos magistro studijos (kineziterapija); LKKA Kineziterapijos bakalauras.
Darbinė patirtis: lektorius Vilniaus kolegijoje, Lietuvos nacionalinės rankinio rinktinės ir Vilniaus futbolo klubo “Žalgiris” kineziterapeutas

Autorius: Rasa

Klausimas:

Sveiki, po baseino kiek žinau, nerekomenduojama nieko prisivalgyti. O bent riešutus/džiovintus vaisius valgyti galima? Ir kokiais kiekiais? Kada jau galima normaliai ką nors valgyti?

Ačiū.

Kineziterapeutas Tadas Puzara

Po treniruotės baseine atsistatymo procesas turi prasidėti kiek galima anksčiau, kad kitai treniruotei glikogeno atsargos būtų laiku atstatytos. Glikogenas žymiai greičiau perdirbamas per pirmas dvi valandas po pratybų, todėl, kai tik galite užkaskite gausiu angliavandeniais maistu (džiovinti vaisiai, ypač razinos abrikosai tam tinka) ar išgerti gėrimo.

Rekomenduojami receptai:

Autorius: Rima

Klausimas:

Esu skaičiusi, jog riešutai puikus baltymų šaltinis sportuojantiems. Bet kad jie labai daug riebalų turi? Ar šitie riebalai nesiskaito?

Kineziterapeutas Tadas Puzara

Priklausomai nuo to koks Jūsų tikslas sporto klube, auginti masę, jėgos sporte  rekomenduotina valgyti riešutus.

Autorius: Gintarė

Klausimas:

Ar žemės riešutų sviestą gali valgyti sportuojantys?

Kineziterapeutas Tadas Puzara

Taip,  gali valgyti sportuojantys, reikėtų vartoti pakankamą kiekį baltymų turintį maistą, kad mityboje būtų pakankamai aukštos kokybės baltymų, pvz:. sumuštiniai su žemės riešutų sviestu.

Autorius: Laima

Klausimas:

Sveiki, kokius riešutus/džiovintus vaisius rekomenduotumėte, kad greičiau išryškėtų mano raumenys?

Kineziterapeutas Tadas Puzara

Na nežinau tokių vaisių ar riešutų, kurie galėtų labai išryškinti Jūsų raumenis, tik tinkama treniruočių programa,  darbas padės Jums tai pasiekti. Iš džiovintų vaisių rekomenduočiau: abrikosus, razinas.