Kas bendro tarp šaukšto, mažų staliukų ir sveiko maisto?

salotos Arimex

Mūsų mitybos įpročiai nėra racionalūs: daugybę kartų buvo įrodyta, kad išorinės pagundos, įpročiai ar niekuo nepagrįsti įsitikinimai daro įtaką mūsų maisto pasirinkimui, alkiui, apetitui, skonio pojūčiams, netgi mūsų džiaugsmui.

Visus šiuos dalykus tyrė ir „Vartotojų tyrimų asociacijos žurnale“ aprašė mokslininkai. Pateikiame netikėčiausius mokslinių studijų atradimus.

Padarykime mažą dideliu

Didelis stalas suteikia erdvės alkūnėms ir leidžia mandagiai valgyti, tačiau mažas stalas suteikia šio to daugiau nei tik intymumo. Tyrėjai padalino picas į 8 ir 16 gabalėlių bei padėjo jas ant dviejų stalų: mažo, vos didesnio už picos padą, ir didelio. Tuomet studentai buvo kviečiami pasivaišinti pica.

Studentams, valgiusiems prie mažo stalo, 1/16 picos dalis atrodė perpus mažesnė nei 1/8 (kas yra tiesa) ir jie suvalgė dvigubai daugiau mažų gabalėlių. Tie, kurie valgė prie didelio stalo, manė, kad 1/16 dydžio gabalėliai yra tokio paties dydžio kaip ir 1/8, ir suvalgė tiek pat mažųjų gabalėlių, taip gaudami perpus mažesnį kalorijų kiekį.

Šakutė ar šaukštas?

Ar pasirinkti stalo įrankiai turi įtakos suvalgomo maisto kiekiui? Žinoma, taip, jei tai sriuba, bet naujas tyrimas atskleidė, kad pasirinkti įrankiai nesąmoningai turi poveikio ir tokiam maistui, kurį galima valgyti įvairiais įrankiais. Eksperimentas parodė, kad žmonėms atrodo, jog šaukštu valgomas maistas yra mažiau kaloringas, todėl jo norisi valgyti daugiau. Rekomenduojame vietoje šaukšto rinktis šakutę!

Ar sveikas maistas turi trūkumų?

Tyrėjai aiškinosi ryšį tarp žmonių suvokimo apie maisto sveikumą ir jo sotumą bei nustatė, kad žmonėms sveikas maistas ne tik atrodo mažiau sotus, bet jo daugiau užsisakoma ir suvalgoma.

Šiandien sveikuoliški šūksniai puikuojasi ant ypač daug įvairiausių produktų pakuočių, tad pasąmonei įsitikinus sveikatos gerinimu, vis dažniau esame pastūmėjami į persivalgymą.

Ką reikėtų daryti su šiais nebyliais signalais, skatinančiais valgyti daugiau? Čia tikrai nepadės šaukštų atsisakymas ar didesnių stalų pasirinkimas restorane. Tai panašu į magijos triuką – vos sužinojus, kaip jis atliekamas, visa iliuzija pranyksta, tad šiuo atveju geriausias ginklas – žinojimas ir suvokimas, kad šiuos triukus kuria mūsų smegenys, kartais – ir maisto pramonė.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.