18 nedidelių pokyčių, leisiančių gyventi sveikiau

sportas Arimex

Dietos ir keisčiausi planai sulieknėti – dažnas, tačiau trumpalaikis svečias namuose. Dalijamės nedideliais triukais, atvesiančiais į sveikų įpročių kelią.

1. Negailėkite pinigų gerai vandens gertuvei.  Tvirta ir patraukli gertuvė – puikus paskatinimas dažniau gurkšnoti vandenį, todėl rinkitės ją atsakingai!

2. Užsiauginkite žalumynų. Jei šviežios daržovės ir prieskoniai dailiai rikiuosis vazonuose ant palangės, garantuojame – dažniau gaminsite namuose.

3. Jei sunku laikytis dietos, užteks vienintelės taisyklės – venkite pusfabrikačių. Jei iš anksto apdorotas ir vartoti paruoštas maistas – dažnas svečias, pabandykite bent savaitę jo atsisakyti. Pokyčius pajusite patys.

4. Laikykitės 20–20–20 taisyklės. Apie ką mes čia? Kas 20 minučių pažiūrėkite į objektą, esantį už 20 pėdų. Žiūrėkite į jį 20 sekundžių.

5. Tepkitės kremu nuo saulės. Tai bene geriausias būdas apsaugoti odą nuo senėjimo.

6. Jei žūtbūtinai norite papietauti greito maisto restorane, užsisakykite vaikiško dydžio rinkinį. Toks kiekis maisto patenkins alkį, tačiau nepersivalgysite ir nesijausite padarę didžiausią pasaulyje nuodėmę.

7. Įsigykite daugiafunkcį puodą, kuris maistą paruoš tuo metu, kai grįšite namo. Tai apsaugos nuo noro skrandį prikimšti nesveiko maisto – grįžus namo neretai užpuola tingulys ir visai nesinori gaminti. Receptai – ypač lengvi, dažniausiai tereikia sudėti visus ingredientus į puodą ir nustatyti norimą gaminimo režimą bei laiką, kada valgis turi būti paruoštas.

8. Susidraugaukite su „dviejų kąsnių“ taisykle. Kai užsimanysite netinkamo maisto, leiskite sau jo atsikąsti du kąsnius. Prisipilkite stiklinę šalto vandens, tada atsikąskite pirmą kąsnį. Išgerkite stiklinę vandens, palaukite 1–2 minutes ir atsikąskite antrą kąsnį.

9. Kas rytą padarykite po 10 atsilenkimų ir atsispaudimų. Garantuojame – po kurio laiko priprasite ir pratimų skaičių drąsiai padidinsite, be to, tokia rytinė mankšta pasidarys maloni rutina.

10. Gerkite tik juodą kavą. Jei kavos nesaldinsite cukrumi, sutaupysite kelias kalorijas, o „gryna“ kava pažadins visą virškinimo sistemą.

11. Vieną porą svarmenų laikykite po lova, kitą – svetainėje. Atsikėlę ryte ar prieš eidami miegoti atlikite kelis trumpus pratimus su svarmenimis. Ypač patogu juos laikyti greta fotelio, kuriame susirangę žiūrite televizorių. Kaskart prasidėjus reklamai, bus puiki proga aktyviai atsipūsti ir jums.

12. Investuokite į kokteilių plaktuvą. Įsigiję profesionalų aparatą, savo kokteilius galėsite drąsiai paskaninti ir kopūstais ar kitomis daržovėmis, kurių sulčių įprastai vengiate. Viskas bus tobulai sutrinta!

13. Pasistenkite, kad pusę valgio sudarytų daržovės ir visada jas suvalgykite pirmiau. Ši taisyklė ypač tinka tiems, kurie dažnai valgo ne namuose. Jei pirmiau suvalgysite daržoves, tikėtina, kad lėkštėje liks gulėti skrudintų bulvyčių.

14. Gazuotą limonadą keiskite į mineralinį vandenį. Jei jau įpratote gerti saldžius gazuotus gėrimus, iškart jų atsisakyti sunku – pradžioje rinkitės mineralinį gazuotą vandenį. Kai priprasite, bus lengviau gerti ir natūralų vandenį.

15.  Prieš miegą 5–10 minučių pasimankštinkite. Išmokite kelias nesudėtingas jogos pozas ir skirkite joms kelias minutes prieš eidami miegoti. Šiek tiek ramiai pasimankštinus, miegas bus gilesnis.

16. Pratinkitės prie šalto dušo. Jei jaučiatės apsimiegoję ar sunku mąstyti, šaltas dušas greitai sugrąžins visas jėgas. Taip pat sutaupysite ir šiek tiek laiko – nesinorės ilgai mėgautis šalto vandens srove.

17. Visada turėkite sveikų užkandžių. Namuose ar rankinėje visada turėkite bent saują riešutų, kad užpuolus alkiui, galėtumėte jų pakramsnoti. Sauja sveikų užkandžių nuramins alkį ir leis ramiai sulaukti pietų.

18. Naudokite tik mažas lėkštes. Prieš keliaudami prie viryklės antrą kartą papildyti lėkštės, luktelkite bent 5 minutes. Taip geriau įvertinsite, ar tikrai dar jaučiate alkį.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.