Lengvai ir greitai: odos priežiūra kelionėse

02

Kelionių operatoriai išsijuosę renka populiariausias atostogų šalis, dėlioja maršrutą, siūlo nepamiršti lagamino, draudimo, išmaniojo telefono ir vieno kito milijono. Ką gi pasiimti į kelionę, kad atostogomis pasimėgautų ir mūsų oda? Ir ką jai parvežti lauktuvių?

Vanduo, saulė ir gera nuotaika

Vanduo. Geriamasis tegu būna visuomet po ranka. Tačiau, kaip žinia, odą reikia drėkinti ir iš vidaus, ir iš išorės. Šiuo atveju nepakeičiamas kelionių kompanionas – į buteliuką su purkštuku supiltas hidroliatas, tonikas, žolelių nuoviras ar tiesiog grynas vanduo. Sunku įsivaizduoti greitesnį, skalsesnį  ir linksmesnį gaivinimosi būdą. Vaikams jis atstoja maudynes, tėvams – duoda atokvėpio valandėlę. Purkštis galima, kiek tik ir kada norisi – veidą, kūną, plaukus.

Be to, pasak natūralios „Marmozel“  kosmetikos kūrėjos Vilmos Žmakovos, hidroliatai – augalų kvapnieji vandenys – pasižymi ne tik drėkinamosiomis, bet ir aromaterapinėmis savybėmis. Pagal tai, iš kokių augalų išdistiliuoti, hidroliatai gali padėti išlaikyti žvalumą ilgai vairuojant (rozmarinų), intensyviai vėsinti, raminti (verbenų, levandų), dezinfekuoti įbrėžimus (arbatmedžių), balansuoti moteriškos nuotaikos svyravimus (pelargonijų) ar pakylėti virš žemės, nuteikti romantiškai (arabinių jazminaičių).

„Šiltiems kraštams labai tinka iš augalų vandenų pagaminti  purškiami dezodorantai  – lengva, bet garantuota apsauga nuo prakaitavimo“, – sako V. Žmakova  – Jie naikina nemalonų prakaito kvapą neprimesdamas savojo. Neužkemša porų, netrikdo organizmo šalinimo funkcijų. Gerai apsaugo net karštą dieną“.

Saulė. Odą, prieš atiduodami jos šiltoms rankoms, brūkštelkite kokosų aliejumi, praturtintu šaltalankių aliejumi arba morkų sėklų fitoliu. Natūralia apsauga nuo UV spindulių pasižymintys aliejai taip pat minkština, maitina odą, saugo jos vidinę drėgmę, suteikia gražią spalvą.

Ta pati trijulė padės veido ar kūno odai (suaugusiųjų bei vaikų) ir po saulės vonių.  Karščio nuvarginti plaukai su džiaugsmu priims kaukę su kokosų aliejumi – jis atkuria pažeistų, sausų plaukų struktūrą, suteikia sveiko žvilgesio.

Gera nuotaika. Geriausias pagalbininkas šioje srityje – tikrųjų levandų eterinis aliejus.  Jis netgi vadinamas eterinių aliejų motina, nes yra neįtikėtinai universalus ir tinkantis visiems – nuo kūdikių iki senelių. O jo panaudojimo būdai atstoja bene visą kelionių vaistinėlę.

Aliejų galima gryną tepti ant  odos (sumušimams, nudegimams, įbrėžimams, paviršinėms žaizdoms gydyti, vabzdžiams atbaidyti), naudoti inhaliacijoms (peršalus),užlašinti ant pagalvės (kankinant nemigai),  uostyti tiesiai iš buteliuko (patiriant stresą, pykinimą, migreną), masažui (raumenims atpalaiduoti, skausmui, spazmams mažinti).

21

05


Autorius

Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
kokosas Kokosų drožlės 695 18,5 14,6 3,4 60,4 6,56 5,9 0,02
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.