Patarlė „nemesk kelio dėl takelio“ galioja ir lieknėjimui

49729

Yra gyvenime dalykai, kurie, rodos, turėtų įvykti savaime ir akimirksniu, pavyzdžiui, akimirksniu užsikraunantis internetinis puslapis, vyras, be papildomų klausimų vykdantis visas užgaidas ar namuose laukiantys naminiai gyvūnai, kurie savo šeimininkę garbina tarsi karalienę.

O kaip yra su lūkesčiais sporte? Ar jie realūs? Kas atsitinka, jei lūkesčiai neišsipildo? Dažniausiai aplanko susierzinimas, pyktis, kurie yra tokie stiprūs, kad paskatina pasiduoti ir viską mesti į šoną. Yra ir kita reakcija – jūs ieškote lengvesnių būdų pasiekti savo tikslus, t.y., susirandate dietą, lieknėjimo tabletes ar neįprastą prietaisą, padėsiantį atrodyti taip, kaip svajojote. Pasirinkimų tiek daug, kad atsiranda neginčijamas įsitikinimas, kad bent vienas iš jų – tikrai suveiks. Tačiau ar iš tiesų tai veikia?

Ko bepaklaustumėte „kaip greitai atsikratyti antsvorio“, greičiausiai sulauktumėte krūvos pasiūlymų ir įvairiausių metodų. Deja, to paklausus sporto ar mitybos specialisto, atsakymo į šį klausimą nesulauktumėte, kadangi jis pirmiausia rūpinasi saugumu ir sveikata bei ilgalaikiais svorio numetimo rezultatais. Šiuo atveju greitas svorio numetimas į „saugaus ir ilgalaikio“ kategoriją tikrai nepatenka. Paklauskite draugų ar kolegų – greičiausiai sulauksite pasiūlymo atsisakyti pietų ar vakarienės ir daug bei intensyviai sportuoti. Kitas galbūt rekomenduos kelias dienas pabadauti arba maitintis vien tik skysčiais, o galbūt pasilepinti viena kita dietine piliule.

Turbūt nemaža dalis, nesėkmingai bandžiusių atsikratyti antsvorio, pasinaudojo bent vienu iš šių būdų. Kokį rezultatą jie pasiekė? Galbūt ir pavyko atsikratyti antsvorio, tačiau grįžus prie įprastos mitybos, tikėtina, visas svoris grįžo su kaupu. Taigi nors šie sprendimai ne visada yra patys blogiausi ir kelia tik pavojų sveikatai, nuolat jais lepinantis, galutinis rezultatas gali nepradžiuginti.

Du keliai – kurį rinksitės?

Taigi norint atsikratyti antsvorio, yra du pasirinkimai – lengvasis kelias, kuriame yra dietos, lieknėjimo tabletės, įvairūs prietaisai arba – ilgasis kelias, kuriuo norint eiti, reikia pakeisti savo gyvenimo būdą. Sportuoti ir pakeisti savo mitybą.

Vis dėlto, nepaisant fakto, kad turbūt kiekvienas žino, jog trumpasis kelias – neveiksmingas, išbandyti vis tiek norisi. Tikėtina, kad tam įtaką padaro galimybė per trumpą laiką pamatyti akivaizdžius rezultatus, tuo tarpu pasirinkus sunkesnį kelią, džiuginantis vaizdas veidrodyje atsiranda kiek vėliau. Nieko keista – nėra dramatiško svorio kritimo, jokių didelių ir sunkių pokyčių, kurie vėliau leidžia jaustis tarsi kažką pasiekus. Tiesiog maži, kasdieniai pokyčiai, kuriuos sudėjus kartu, gaunamas kokybiškesnis gyvenimas.

Ir vis dėlto – ar tai tikrai lengvesnis kelias?

Kaip ir daugelyje gyvenimo sričių, taip ir lieknėjime – dažnai pasirinktas „lengvesnis“ kelias atstumą tarp jūsų ir tikslo dar labiau padidina. Pavyzdžiu paimkime alpinistą – jis, išvargęs nuo lipimo, žvilgteli į kalną ir mąsto: „Kodėl aš taip švaistau savo laiką žvilgčiojimams vietoje to, kad be sustojimo greičiau pasiekčiau viršūnę?“. O dabar paimkime tą patį alpinistą, kuris pusiaukelėje į kalną susivokia, kad takas visai ne šioje vietoje ir viršūnės šiuo pasirinktu keliu pasiekti – neįmanoma. Kiek laiko jis sugaiš, grįždamas atgal ir pradėdamas viską iš naujo? O galbūt iš tiesų jis taip pasiklydo, kad rasti tikrojo tako jau neįmanoma, tad jis turės sėdėti ir laukti, kol atvyks pagalba?

Kiek laiko sugaištama dietoms, kurios neveikia? Ar pratimų programoms, kurios yra tokios sunkios, kad po kelių savaičių išgaruoja ne tik jėgos, bet ir noras sportuoti? O kiek toli pavyktų nueiti, jei savo mityboje darytumėte nedidelius kasdienius pakeitimus ir pridėtumėte šiek tiek vidutinio sunkumo pratimų? Pripažįstame, svorio metimas būtų gana lėtas procesas. Tačiau tiesa slypi tame, kad bet kuris, sėkmingai atsikratęs antsvorio ir jį išlaikęs stabilų, pasakytų, kad šio rezultato siekė kelerius metus. Ar esate pasiruošę savo kūnui, sveikatai ir gyvenimo kokybei skirti šitiek laiko? Mes net neabejojame, kad taip!


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
anakardziai_800plocio Anakardžių riešutai 609,0 23,3 24,1 6,0 46,0 8,4 3,0 0,02 (0,04)
karijos Karijų riešutai 729,0 9,0 12,0 5,0 71,0 7,0 3,0 0,0
kedro Kedrinių pinijų riešutai 730,0 13,7 13,1 3,6 68,4 4,9 3,7 0,0
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.