Pastangos mesti svorį eina perniek?

maistas_vakarais

Ryte – subalansuoti pusryčiai, per priešpiečius – užkandžiai, su kolegomis valgote sveikuoliškus pietus, atsisakote į darbą sunešamų namuose keptų sausainių, tačiau vakare grįžę namo nusiaubiate šaldytuvą.

Ar šis scenarijus primena jūsų kasdienybę? Regis, viską kontroliuojate iki tol, kol grįžtate išbadėję namo ir pasigaminate didžiulę vakarienės porciją (būtinai su pakartojimu), neatsisakote deserto, o prieš miegą sukemšate dar ir pakelį traškučių. Kodėl?

Neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad žmonės, valgę triskart per dieną, tik 13 proc. atvejų buvo linkę prisivalgyti prieš naktį. Šią klaidą darė 24 proc. nevalgančių pusryčių ir net 60 proc. tų, kurie atsisakydavo ir pusryčių, ir pietų. Apibendrinant, visą dieną normalų valgymo ritmą išlaikę žmonės savo mitybą galėjo kontroliuoti labiau – jie mažiau išalko ir rečiau persivalgė. Taigi, valgydami pusryčius, pietus, vakarienę ir užkandžiaudami tarp jų, svorį mesite lengviau bei savo mitybą galėsite reguliuoti tiek dieną, tiek naktį.

Miego vaidmuo

Prisivalgymas prieš einant miegoti gali lemti virškinimo ir miego sutrikimus, kurie gali paskatinti dar daugiau valgyti kitą dieną. Vis daugiau tyrimų atskleidžia ryšį tarp nutukimo ir miego stygiaus – statistiškai antsvorio turintys žmonės miega 1,8 valandos per savaitę mažiau nei vidutinio svorio žmonės. Palyginus su 7-uoju dešimtmečiu, suaugę amerikiečiai dabar miega net 2 valandomis per parą mažiau, o nutukimo mastai sparčiai auga.

Ar vakarais esate valgūs? Pratimas, kuris padės tai nustatyti

Stebėkite savo mitybą 3–5 įprasto valgymo dienas, rezultatus kruopščiai pasižymėkite ir atsakykite į šiuos klausimus:

 1. Kiek patiekalų ir užkandžių suvalgėte po 17 val.?
 2. Kiek patiekalų ir užkandžių suvalgėte visos dienos metu?
 3. Kiek kalorijų suvartojote po 17 val.?
 4. Kiek iš viso kalorijų suvartojote per dieną?
 5. Ką veikėte valgydami po 17 val.?

Problemų dėl valgymo vakare gali kilti, jei:

 • daugiau nei trečdalis patiekalų ir užkandžių yra suvartojama vakare;
 • daugiau nei trečdalis paros kalorijų yra suvartojama vakare;
 • valgydami vakare užsiėmėte papildomomis veiklomis.

Nutraukite besaikį valgymą vakarais!

Valgymą vakarais jūs galite kontroliuoti – išmėginkite šiuos patarimus, kad normalizuotumėte miegą ir išvengtumėte alkio:

 1. Suplanuokite vakaro veiklas taip, kad maistas netaptų jų dalimi: maudykitės vonioje, vedžiokite šunį, žaiskite stalo žaidimus su vaikais ir t. t.
 2. Valgykite 3 kartus per dieną, tarp maisto užkandžiaukite, nepamiršdami suvartojamų kalorijų kiekio ir riešutų, kaip vieno iš užkandžių.
 3. Sudarykite mažai kaloringų užkandžių sąrašą. Iš jo pasirinkite vieną, jį suvalgykite, bet nebekartokite.

Šių patarimų poveikis matomas jau po pirmojo mėnesio – išbandykite.

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.