Kiek reikia sportuoti, norint padailinti kūno linijas?

80925

Ar žinote, kad yra toks žaidimas „Didžiausias nevykėlis“ (angl. „The Biggest Loser“)? Jo dalyviai sporto salėse praleidžia valandų valandas, o jų galvose sukasi tik vienintelė mintis – reikia numesti kuo daugiau svorio. Tačiau kiek realiai laiko skirti reikėtų, norint palengvėti tik keliais kilogramais? Michelle Bridges, minėto žaidimo trenerė Australijoje, kuri yra ir knygos „Visiškas perversmas kūne“ (angl. „Total Body Transformation“) autorė, sako, kad optimalus laikas, praleistas kassavaitinėse treniruotėse, gali būti raktas į sėkmingą kilogramų tirpimą.

Trenerė dalinasi magiškaisiais skaičiais: šešias dienas per savaitę, 60 minučių kaskart. Valandėlė treniruočių kasdien ne tik padės sumažinti kalorijų perteklių, bet ir ugdys įpročius – siekiant „neiškristi“ iš treniruočių grafiko, reikės nemažai pasistengti, atrandant laisvo laiko sportui. „Treniruotėmis mes ugdome įpročius ir kasdienius ritualus, – sako M. Bridges. – Pamąstykite, kada paskutinį kartą turėjote save priversti eiti valytis dantų“. Kitaip tariant, kai treniruotės tampa jau įprasta gyvenimo dalimi, jas darysite kur kas mieliau ir lengviau.

Jei vien mintis apie kasdienes valandos trukmės treniruotes skamba gąsdinančiai, trenerė užtikrina, kad sportuojant tas jausmas pradings. Ji rekomenduoja treniruotes suskirstyti trijų dienų intervalais – dvi vidutiniškai sudėtingos treniruotės ir viena lengva. „Nebūtina kasdien treniruotis tarsi Olimpinėms žaidynėms, svarbiausia išsiugdyti įpročius tai daryti. Garantuoju, kad tas, kuris įpratęs treniruotis šešias dienas per savaitę, net jei keletą kartų treniruotę ir praleidžia, yra kur kas pastovesnis (o jo treniruotės reikšmingesnės) nei tas, kuris sportuoja tik tris dienas per savaitę“, – sako trenerė. Taip kaip kasdienis dantų valymasis šypseną padaro spindinčia, taip ir kasdienės treniruotės atneš džiugius ir ilgai besitęsiančius rezultatus.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.