Kasdieniai pasirinkimai ir sniego gniūžtės efektas

sniegas

Kaip suvokti ir priimti pokyčius bei idėjas, teigiamai veikiančias sveikatą? Jas būtina apdoroti ir pasirinkti geriausią, kad atitiktų individualius poreikius, nes viena didžiausių pirminių kliūčių – sprendimas, nuo ko pradėti. Iš tiesų, tai visai nesudėtinga, tereikia pasirinkti tinkamus veiksmus, kurie priverstų „sniego gniūžtę“ riedėti.

Kasdieniai pasirinkimai yra esminis garantas geriausiems rezultatams pasiekti. Pirmiausia, apsibrėžkite savo tikslus, galite naudotis šiuo paprastu šablonu:

  • Valgyti kokybiškiau
  • Judėti daugiau
  • Išsimiegoti geriau
  • Susitvarkyti su stresu

Įvaldžius šiuos keturis dalykus, pagerės savijauta – didžioji dalis pokyčių atsiras dėl nedidelių kasdienių pasirinkimų. Gali būti, kad kalno viršūnė, žiūrint nuo papėdės, atrodo labai aukštai, tačiau net ir menkais žingsneliais į ją galima užkopti.

Niutono inercijos dėsnis

Būtent jis ir padeda kurti „sniego gniūžtės“ efektą ar sėkmių virtinę. Abu šie rezultatai reiškia viena – sukuriamas pagreitis. Sunkiausia yra pradėti, bet vos tik pajudėjus, išlaikyti judėjimą darosi vis lengviau. Daugybė nuosekliai vykdomų kasdienių pasirinkimų ilgainiui atneš tvarią sėkmę.

Kaip tai pritaikyti?

Pradėti galima paprasčiausiai nuo pažado sau su kiekvienu patiekalu suvalgyti papildomą daržovę,riešutų ar dž.vaisių,  kasdien sportuoti, eiti miegoti valanda anksčiau ar rytais užsiimti meditacija. Svarbiausia – tęsti praėjusios savaitės pasiekimus ir taip kurti rutiną.

Jūrų laivyno admirolas William H. McRaven Teksaso universitete studijų metų pabaigos proga pasakė studentams kalbą – pasidalino 10 pamokų, kurias išmoko jūrininkystės mokymuose. Pirmoji jų skambėjo taip:

„Kiekvieną rytą jūrininkystės mokymuose mano instruktoriai, kurie visi buvo Vietnamo karo veteranai, kasryt ateidavo į kareivines ir pirmiausia tikrindavo mūsų lovas. Teisingai ją paklojus, kampai yra kvadratiniai, apklotas tvirtai įtemptas, pagalvė – centre, o papildoma antklodė – tvarkingai sulankstyta ir padėta kojūgalyje, – štai taip laivyne klojamos lovos.

Užduotis buvo nesudėtinga, geriausiu atveju – net bereikšmė, tačiau kiekvieną rytą mes privalėdavome pakloti lovą tobulai. Tuo metu tai atrodė kiek kvaila, turint omenyje, kad mes siekėme tapti kovotojais, užgrūdintais laivininkystės kariais, tačiau šio veiksmo išmintis gyvenime nuolatos pasitvirtindavo.

Ryte pasiklojęs lovą tu būsi atlikęs pirmą dienos užduotį. Tai suteiks nedidelį pasididžiavimo jausmą ir padrąsins atlikti tolesnes užduotis. Galiausiai, ta viena maža užduotis bus paskatinusi visą virtinę atliktų užduočių. Lovos paklojimas sustiprins faktą, kad net ir maži dalykai gyvenime yra svarbūs – negalėdami gerai padaryti mažų darbų, niekada gerai nepadarysime ir didžiųjų.

Jei taip nutiks ir diena bus labai nesėkminga, sugrįžęs namo rasi gražiai paklotą lovą – kurią paklojai tu pats – ir tai bus paskatinimas, kad rytojus bus geresnis.

Jei norite pakeisti pasaulį, pradėkite klodami savo lovą.“

Susigalvokite bet kokį darbą ir atlikite jį kasdien. Nesvarbu, kad kiti dalykai tą dieną nesiseks – juos vis tiek užbaigsite, nes būsite teisingame kelyje. Ar esate pasiruošę tai išmėginti?


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.