Kaip auginami graikiniai riešutai?

images

Nuo graikinių riešutmedžių pasodinimo iki šviežių ir skanių riešutų ant mūsų stalo vyksta ilgas procesas. Čia pateikiame, kokius etapus praeina nuskinti graikiniai riešutai ir kokius griežtus maisto kokybės bei saugos standartus, reglamentuojančius visą graikinių riešutų pramonę, jie turi atitikti.

Kiekvienas šio proceso žingsnis, pradedant nuo riešutmedžių veisimo, auginimo, derliaus nuėmimo, pakavimo ir baigiant riešutų pateikimu į rinką, yra itin kruopščiai ir dėmesingai prižiūrimas. Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 4000 graikinių riešutmedžių augintojų, kurių daugelis plėtoja graikinių riešutų verslą šeimos ūkiuose per kelias kartas.

Riešutų auginimas reikalauja atsidavimo ir kantrybės – pasodinus riešutmedį, tenka laukti nuo penkerių iki septynerių metų, kol medis išaugs ir duos derlių.

DERLIAUS NUĖMIMAS

Derliaus nuėmimas pradedamas rugpjūčio pabaigoje, kai žali džiūstantys apyvaisiai pradeda skilinėti ir viduje esantys riešutai gali būti lengvai išimami. Tai tęsiasi iki lapkričio pabaigos. Prieš nuimant derlių riešutmedžių sodas švariai iššluojamas. Tada riešutai nupurtomi nuo medžių mechaniniais įrenginiais. Po to atsargiai nušluojami į pradalges, kad juos galėtų surinkti mechaninės derliaus nuėmimo mašinos.

APDOROJIMAS

Riešutus lukštenantys įrenginiai ne tik pašalina žalius apyvaisius, bet ir mechaniškai sausina (džiovina ore) riešutus, kol jų drėgmės lygis pasiekia optimalius 8%. Taip riešutai apsaugomi nuo gedimo ir užtikrinama jų kokybė laikymo metu iki prireiks juos gliaudyti. Kalifornijos graikiniai riešutai išsiskiria dvigubu apyvaisiu, o kol auga ant medžio, jų kevalai neskyla. Tai ypač apsaugo riešutus nuo išorinės taršos.

GRAIKINIŲ RIEŠUTŲ PAKAVIMAS

Graikiniai riešutai yra pakuojami negliaudyti ir gliaudyti.

NEGLIAUDYTI GRAIKINIAI RIEŠUTAI

Išdžiovinus riešutus, matuojama kevalo apimtis. Negliaudyti graikiniai riešutai pagal dydį skirstomi į milžiniškus, didelius, vidutinius ir mažus.

GLIAUDYTI GRAIKINIAI RIEŠUTAI

Išdžiovintų riešutų kevalai yra mechaniškai suskaldomi, riešutų branduoliai ore atskiriami nuo kevalų, išgliaudytas turinys – persijojamas. Tada viskas perleidžiama per elektronines spalvų bei kevalų rūšiavimo mašinas, kuriose branduoliai rūšiuojami pagal dydį.

Riešutų branduoliai yra patikrinami ir fiziškai, siekiant įsitikinti, kad galutinis produktas švarus, gerai išdžiovintas ir pagal oficialią riešutų spalvų paletę atitinka numatytą spalvą.

Kiekviena graikinių riešutų rūšis turi tam tikrą bendrų ir specialių trūkumų leistiną nuokrypį. Dėl to, siekiant atitikti griežtus maisto saugos reikalavimus, atliekami tiek cheminiai, tiek mikrobiologiniai laboratoriniai tyrimai.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
graikiniai_lukst2 Graikiniai riešutai 654,0 15,2 13,7 2,6 65,2 6,56 6,7 0,02
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.