Ilgo nuotolio distancijos – įmanoma misija

begimas1

Nusprendus nuo bėgiojimo trumpomis distancijomis pereiti prie ilgųjų, pradžioje toks ilgas bėgimas gali šokiruoti. Pirmiausia kyla klausimas – ar įmanoma tai ištverti, vėliau – negi ilgųjų distancijų bėgikai niekuo savęs neapdovanoja, nubėgę tokį milžinišką kelią? Iš tiesų viskas slypi nedideliame triuke, kuris ilgą distanciją tarsi nepastebimai sutrumpina.

Remiantis dviem naujomis mokslininkų studijomis, galima apgauti savo smegenis, kuriems finišo linija pradeda atrodyti esanti arčiau nei yra iš tiesų, todėl bėgti pradedama greičiau, o tam nereikia papildomai įdėti jokių pastangų. Skamba neįtikinamai?

Pirmojo tyrimo metu, mokslininkai tyrė 66 suaugusiuosius, kurie lankėsi Niujorke karštą vasaros dieną. Jiems buvo pasakyta atsistoti 12 pėdų nuo šaldytuvo, kuriame buvo sudėti vėsūs gaivinamieji gėrimai ir atspėti, koks atstumas yra iki šaldytuvo. Vienai grupei buvo liepta įsivaizduoti ant šaldytuvo nupieštą skritulį ir į jį sutelkti visą savo dėmesį. Kitai grupei buvo leista žiūrėt bet kur ir nekoncentruoti žvilgsnio. Tyrėjai pastebėjo, kad pirmoji grupė, kuri įtemptai stebėjo savo „prizą“, spėjo, kad šaldytuvas yra arčiau nei buvo iš tiesų.

Kito tyrimo metu tie patys mokslininkai paprašė 73 suaugusiųjų, kurių didžioji dalis turėjo antsvorio, nueiti 20 pėdų iki finišo linijos aukštai keliant kelius, ant kurių uždėti specialūs kelių svarmenys. Prieš pradedant eiti, vienų buvo paprašyta visą dėmesį sutelkti ant kelio ženklinimo figūros, esančios prie finišo linijos, kiti – galėjo žiūrėti bet kur. Rezultatas – žmonės, kurie žiūrėjo į figūrą, manė, kad ji yra arčiau nei buvo iš tiesų, taip pat jie ėjo greičiau ir pabaigoje manė, kad užduotis buvo nesunki.

Šiuos atradimus galima drąsiai panaudoti – kitą kartą bėgant ilgą distanciją, tereikia įsivaizduoji finišo liniją ir dėmesį sukoncentruoti tik ties ja. Garantuojame, atrodys, kad bėgate greičiau ir lengviau!


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.