5 patarimai, kad pokyčiai būtų ilgalaikiai

laime

Niekas nesiginčys – siekiant atsikratyti blogų įpročių ir įgyti naujų, dažnai susiduriama su sunkumais. Dalijamės laiko patikrintomis strategijomis ilgalaikiams pokyčiams.

1. Atrask, kas tave motyvuoja

Visi turime siekių – tai gali būti noras daugiau sportuoti, atkakliau laikytis dietos ar bet koks kitas. Tačiau prieš imantis veiksmų, ypač svarbu suprasti, kodėl norima būtent šių dalykų. „Tam reikia šiek tiek pasigilinti į savo vidinį pasaulį. Visada raginu žmones pasistengti pamatyti bendrą vaizdą: jei galėtumėte pakeisti savo gyvenimo būdą, koks jis būtų? Kas jums svarbu?“, – pataria Robin Anderson, „Revive Wellness“ dietologė.

Ypač svarbu atrasti asmenines, ne vyro, žmonos ar gydytojo sugalvotas, priežastis pasikeisti. „Jei kažką darai vien todėl, kad reikia, o ne todėl, kad nori, – tikėtina, kad nepavyks“, – teigia R. Anderson.

2. Nekeisk visko iškart

Užsirašyk visus savo tikslus, o šalia jų – būdus tai pasiekti. Pirmiausia pasirink tokį, kurį galėtum nesunkiai įgyvendinti, po to imkis kito. Toks lėtas, stabilus elgesys kuria ilgalaikius pokyčius. „Nedarykite nieko, ko nesate pasiruošę daryti visą gyvenimą, kitaip permainos nebus tvarios. Ši taisyklė ypač tinka metant svorį“, – rekomenduoja dietologė.

Pokyčiams svarbus ir laikas: nesistenk keisti savo gyvenimo, jei patiri didžiulį stresą. Palauk, kol tam galėsi skirti pakankamai laiko ir dėmesio.

3. Rask palaikytojų

Prašyk pagalbos iš žmonių, kurie tau yra svarbūs: pavyzdžiui, jei nori nustoti užkandžiauti prieš miegą, paprašyk šeimos narių nekramsnoti bulvių traškučių, kai kartu žiūrite filmą. Jei jie nėra linkę padėti, paramos ieškok kitur – susirask draugą sporto klube, pokyčių siek kartu su kolega ar pasisamdyk dietologą arba asmeninį trenerį.

4. Stebėk savo progresą

Greitėjant gyvenimo tempui, tikslą, kurio siekiame, lengva nustumti į šoną ir pamiršti, todėl naudinga viską užsirašinėti. Pasiekęs tikslą, paskatink save maža dovanėle. Tiesa, R. Anderson pastebi, kad stengiantis pakeisti valgymo įpročius, nereikėtų sau „padovanoti“ maisto.

5. Mokykis iš nesėkmių

Nebausk savęs dėl suvalgyto pyragaičio – visi esame žmonės ir klystame. Iš kiekvienos klaidos reikėtų pasimokyti ir sugalvoti, ko imtis, kad kitąkart lydėtų sėkmė.

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.