5 Cameron Diaz patarimai, pakeisiantys požiūrį į savo kūną

body2

Aktorė Cameron Diaz žinoma ne tik dėl savo Karibų jūros mėlio akių spalvos, nerūpestingo juoko ar vaidmenų įvairovės kino filmuose, pradedant filmu „Pakvaišę dėl Merės” ir „Šreko” serijomis, baigiant „Būti Džonu Malkovičiumi” ir „Vaniliniu dangumi”. Dabar ši Kalifornijos gražuolė yra ir knygos autorė.

C. Diaz kartu su rašytoja Sandra Bark parašė knygą „Kūno kalba: Alkio įstatymas, stiprybės mokslas bei kiti būdai mylėti savo kūną”. Tai nėra eilinės įžymybės knyga, aprašanti badavimo dietą, pagal kurią reikia visą dieną gerti tik žaliąją arbatą, arba aprašanti varginančių treniruočių režimą, kurį parengė trys asmeniniai treneriai ir kurio paprastas žmogus niekada negalėtų laikytis.

Atvirkščiai, ši knyga skirta visiems, kad žinodami, kaip veikia mūsų kūnas, maitindamiesi ar mankštindamiesi pasirinktume teisingesnius sprendimus ir gyventume laimingesnį bei sveikesnį gyvenimą. Cameron pripažįsta, jog praeityje nesimaitino sveikai. Natūraliai liekna įžymybė valgė viską, ką norėjo, ir bet kuriuo metu, nes, kaip sakoma, „laimėjo genų loterijoje“. Aktorė juokauja, kad „Jei esi tas, ką valgai, tai aš buvau burita su pupomis, daug sūrio, padažo, be svogūnų.“

Neužilgo Cameron suprato, kad už tai ji susimoka savo odos sveikata ir energija. Tai, ką ji pati sužinojo apie savo kūną, mitybą bei kūno rengybą įkvėpė aktorę sukurti knygą, kuri suteiks žinių ir jėgų kitoms moterims rūpintis savo kūnu. Pasak Cameron, „Nesvarbu, koks Jūsų kūno sudėjimas, mylite savo kūną ar ne, nesvarbu, jis nuvargęs ar pilnas jėgų – Jūsų kūnas yra pats nuostabiausias.“

Peržvelkite kelis dėmesio vertus C. Diaz sveikos gyvensenos patarimus:

Pabusk su vandeniu. Kas rytą, išsivaliusi dantis, Cameron išmaukia didelį butelį vandens: „Vanduo visiškai pažadina mano virškinimo sistemą.“ Vėliau ji papildo butelį keletą kartų per dieną ir visada laiko šalia savęs. Pasak aktorės, kad Jūsų kūnas būtų hidratuotas, jam per dieną reikia apie 10 puodelių vandens.

Pamaitink savo alkį. Dauguma modelių bei aktorių pasirenką alkį ir tokiu nesveiku būdu bando palaikyti savo kūno svorį. Tačiau Cameron, kuri dievina gerą maistą ir maisto gamybą su šeima ar draugais ir vadina tai vienu mėgstamiausių užsiėmimų, taip nedaro. Savo knygoje aktorė rašo, kaip svarbu pastebėti organizmo alkio signalus ir malšinti alkį visaverčiu maistu, kuriame gausu maistinių medžiagų. Cameron rekomenduoja pradėti dieną sveikais pusryčiais, pavyzdžiui, avižiniais dribsniais arba kiaušiniais su pjaustytomis daržovėmis, kiekvieno valgymo metu vartoti nedidelį kiekį baltymų bei visada su savimi turėti sveikų užkandžių, tokių kaip riešutai ar vaisiai, kuriais būtų galima pasistiprinti vos tik prireiks.

Mankštinkis dėl teisingų priežasčių. Cameron kasdien sportuoja, bet ne tam, kad pasiektų konkretų svorį. Ji sportuoja, nes mato, kaip mankšta veikia jos motyvaciją: gerina nuotaiką, suteikia energijos ir apsaugo nuo ligų. Pasak aktorės, „Kai kūnas aktyvus, stiprus, tada ir mąstymas aiškesnis, greitesni refleksai, stipresnė imuninė sistema.“

Mažiau sėdėk, daugiau judėk. Kai tik turite dėl kažkokių priežasčių sėdėti – nesvarbu, ar prie darbo stalo, ar namuose, žiūrėdami mėgstamą televizijos laidą, – veikite kažką, kas verstų Jus pajudėti. Pavyzdžiui, C. Diaz siūlo daryti pritūpimus laukiant, kol apskrus duona skrudintuve, arba tiesiog pašokinėti. „Tai yra vienas geriausių būdų priversti save įtempti jėgas, nes tam reikalinga tik žemė po kojomis, – rašo savo knygoje aktorė. – Dienos viduryje atlikite 20 šuoliukų ir taip šiek tiek paspartinsite širdies veiklą.”

Nustokite save lyginti su kitais. Cameron spaudoje yra minėjusi jai labai patinkančią citatą: „Lyginimasis su kitais yra brutalus savęs užpuolimas.” Ir tai yra tiesa – kai lygini save su kitais, tuo sakai, kad nesi pakankamai geras. C. Diaz siūlo su meile žvilgtelti į savo atvaizdą veidrodyje: „Mes taip dažnai žiūrime į veidrodį ir to vaizdo nekenčiame, – rašo ji, – bet turime prisiminti, kad svarbiausia yra mylėti tą, kas esi, ir būti nuoširdžiu sau dėl to, kas esi. Atraskite laiko atsistoti priešais veidrodį ir išvardinti visas savo kūno dalis, kurios Jums patinka.”

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.