Energijos semkimės iš riešutų!

IMG_4363

Kupini baltymų, ląstelienos ir reikalingų riebalų, riešutai šiuo metu yra vienas madingiausių užkandžių. 30 g porcija nesūdytų riešutų į dienos rutiną įneša gyvybingumo ir organizmui duoda vertingų vitaminų bei mineralų. Visi riešutai turi sveikatai naudingų elementų – vienuose daugiau kalcio, kituose – baltymų ar naudingųjų riebalų. Pasinaudokite dietologų sudarytu vadovu, kuris su riešutų maistinėmis savybėmis supažindins iš arčiau.

Migdolai

Jei vengiate pieno produktų, kalcio kupini migdolai yra puikus būdas užtikrinti, kad organizmas gautų reikiamą kiekį kaulų stiprinimui reikalingo mineralo. Migdoluose taip pat gausu E vitamino, kuris gerina odos būklę. Norėdami dar labiau prisidėti prie širdies sveikatos gerinimo, maltus ar skaldytus migdolus pakeiskite sveikais migdolais – riešutų odelėje yra daug širdies būklę saugančių komponentų, vadinamų flavonoidais.

Bertoletijos

Bertoletijų riešutai idealiai tinka tiems, kurie turi skydliaukės funkcionavimo sutrikimų. Šie riešutai yra puikus mineralo seleno šaltinis – būtent selenas reikalingas aktyvių skydliaukės hormonų gamybai. Selenas taip pat stiprina imunitetą. Norint palaikyti reikiamą seleno kiekį organizme, tereikia per dieną suvalgyti 3-4 bertoletijų riešutus.

Anakardžių riešutai

Šiuose riešutuose gausu baltymų, mineralų, pavyzdžiui, geležies ir cinko, tad anakardžių riešutai yra puikus vegetariškų dietų komponentas. Kai atsibosta valgyti įprastus anakardžių riešutus, galima iš jų pasigaminti riešutų sviestą ir tepti ant duonelės ar krekerių.

Lazdyno riešutai

Lazdyno riešutus reikėtų valgyti ypač tada, kai esate susirūpinę savo aukštu homocisteino (amino rūgšties, kuri susijusi su širdies problemomis) lygiu organizme. Lazdyno riešutai yra puikus folio rūgšties šaltinis – būtent ji padeda kontroliuoti homocisteino lygį.

Makadamijų riešutai

Šie riešutai yra ypač riebūs, todėl dažnai naudojami prireikus patiekalams suteikti ypatingą skonį ir tekstūrą – jie puikiai dera ir saldžiuose, ir pikantiško skonio patiekaluose. Nors riešutuose riebalų daug, jie organizmą aprūpina geraisiais mono-nesočiaisiais riebalais. Makadamijų riešutuose daug ląstelienos, o organizmas gauna ir naudingą mineralų rinkinį – magnį, kalcį ir kalį. Tiesa, šiuos riešutus reikėtų pirkti mažomis porcijomis, kadangi ilgai laikomi jie įgauna kartų skonį.

Karijų riešutai

Šie riešutai – ypatingi širdies draugai, kuriuose gausu augalinių sterolių ir vertingų junginių, kurie veiksmingi siekiant sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Karijų riešutuose taip pat yra antioksidanto, padedančio išvengti apnašų susidarymo, kuris skatina arterijų sukietėjimą. Riešutuose daug oleino rūgšties, sveikų riebalų, randamų alyvuogėse ir avokaduose. Taip pat jie – puikus vitamino B šaltinis. Šis vitaminas padeda kovoti su nuovargiu – efektyviai padeda susirinkti energiją iš maisto.

Pistacijos

Pistacijose daug vitamino B6, kuris reikalingas normaliai hormonų pusiausvyrai organizme, taip pat – kalio ir ląstelienos.

Graikiniai riešutai

Šie riešutai – puikus mono-nesočiųjų riebalų šaltinis, kuris, įvairių tyrimų duomenimis, gali padėti atstatyti tinkamą cholesterolio kiekį organizme. Riešutuose taip pat gausu Omega-3, tad jie yra puiki alternatyva riebiai žuviai.

Nerimaujate dėl nemažo riebalų kiekio riešutuose?

Taip, juose tikrai nemažai riebalų, tačiau didžioji jų dalis yra sveiki ir reikalingi širdžiai. Sočiųjų riebalų, kurių reikėtų vengti, kiekis riešutuose varijuoja, tačiau neviršija normos. Jūsų patogumui riešutus suskirstėme kategorijomis: drąsiai valgykite tuos, kurie priskirti geltonai ir žaliai kategorijoms, o tais, kurie priklauso raudonai – mėgaukitės atsakingai ir retkarčiais.

RAUDONA (didelis riebalų kiekis)

- Bertoletijų riešutai

- Makadamijų riešutai

- Anakardžių riešutai

GELTONA (vidutinis riebalų kiekis)

- Graikiniai riešutai

- Karijų riešutai

- Pistacijos

ŽALIA (mažas riebalų kiekis)

- Lazdyno riešutai

- Migdolai

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
anakardziai_800plocio Anakardžių riešutai 609,0 23,3 24,1 6,0 46,0 8,4 3,0 0,02 (0,04)
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
250kg Bertoletijų riešutai 656,0 14,0 12,0 2,0 66,0 15,0 6,1 3 (1,2)
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.