Pasiruoškite savaitgaliui. Sekmadienis – stebuklinga diena mesti svorį!

90339

Kiekvienas žino, kad norint pasiekti puikių rezultatų, tinkamai maitintis bei sportuoti reikėtų kasdien. Deja, lakstant tarp darbo ir šeimos, norimi pokyčiai dažnai nuslysta į kampus ir lieka užmiršti. Padėti šioje vietoje gali nedideli planeliai, todėl skirkite tam laiko sekmadienį ir visą ateinančią savaitę galėsite eiti sveikos mitybos keliu. Juk sekmadienis – stebuklinga diena!

Suplanuokite treniruotes. Galvoti, kad trumpą pabėgiojimą ar apsilankymą treniruočių salėje „įsprausti“ į dienotvarkę pavyks lengvai ir neplanuotai – klaida. Atsisėskite ir užsipildykite savaitės treniruočių grafiką – lygiai taip pat, kaip planuotumėte vizitą pas gydytoją. Konkretus ir neatidėliojamas laikas. Sekmadienį paskambinkite treneriui, treniruočių draugui, patikrinkite sporto klubų užimtumą ar susiraskite norimas lankyti šokių pamokas. Galų gale – iš anksto patikrinkite orų prognozę, jei nusimatėte bėgiojimą lauke.

Venkite trukdžių. Niekas labiau nenumuša ūpo, kaip atsiradę įvairūs trukdžiai – nerandate švarios sportinės liemenėlės, pasimetė vienas batas ar išsikrovė muzikos grotuvas. Numatykite visus galimus trukdžius iš anksto – sekmadienį išskalbkite visus reikiamus sportinius drabužius, pasiruoškite kitus bėgiojimui reikalingus atributus – rankšluostį, kojines ar net plaukų aksesuarus.

Planuokite savo pietus ir užkandžius. Prisėskite ir užrašykite savaitinį mitybos planą. Fiksuokite viską – nuo pusryčių iki vakarienės, neužmirškite ir užkandžių! Tuomet sudarykite pirkinių sąrašą – pasistenkite nusipirkti visai savaitei būtinus produktus. Tiesa, nusipirkus vaisius ir daržoves, juos suvartoti reikėtų per kelias dienas, todėl savaitės viduryje teks dar kartą užsukti į parduotuvę.

Pietus ruoškite namuose. Jei dieną būnate toli nuo namų, susilaikykite nuo noro pietauti kavinėje ar pasirinkti greitą užkandį – sumuštinį, sausainį ar kt. skanumyną. Namuose galite paruošti didžiulį puodą sriubos, supilti ją į nedidelių porcijų pietų dėžutes ir užšaldyti – net kelioms dienoms turėsite paruoštus pietus. Taip pat, iš anksto pasiruoškite 10 užkandžių visai savaitei – po 2 kasdien. Tinka graikiškas jogurtas, sūrio lazdelės, morkos su humusu, avižiniai batonėliai ar riešutai. Skyrus valandėlę sekmadienį, nebereikės apie maistą mąstyti visą savaitę.

Eikite miegoti. Kai viską suruošite, pasimėgaukite karšta vonia, užsivilkite mėgstamą pižamą ir į lovą lįskite anksti. Prieš miegą galite paskaityti ramią knygą. Tikėtina, kad puikiai išsimiegosite, o atsibudę jausitės turintys žvalios energijos visai savaitei.

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.