Nemėgstamiems darbams atlikti – savęs papirkimas

2356

Norėtumėte išsiugdyti naują, tačiau ne tokį malonų įprotį, pavyzdžiui, lankymąsi sporto klube? Naujausi tyrimai rekomenduoja naują įprotį derinti su maloniomis „mažomis nuodėmėmis“!

Metai po truputį artėja prie pabaigos, tad jau galima ne tik skaičiuoti įgyvendintus tikslus, bet ir pradėti planuoti kitų metų siekiamybes. Nesvarbu, ar norite pradėti lankyti sporto klubą, ar tiesiog pertvarkyti savo darbo vietą, greičiausiai, problema atsiranda pradėjus ieškoti būdo, kaip save priversti tai padaryti.

O jeigu visa situacija persiverstų į kitą pusę ir naujas, galbūt ne toks malonus, įprotis būtų dar viena galimybė save kažkuo pamaloninti?

Tokį pasirinkimą siūlo prof. Katherine Milman, pradėjusi domėtis galimybėmis, kaip įgyti naujų, geresnių įpročių, savęs labai nekankinant. Kaip jai sekėsi? Profesorė sėkmingai save įviliojo į reguliarių fizinių pratimų sūkurį, leisdama sau mėgautis lengva, pramoginio pobūdžio literatūra – knyga „Bado žaidynės“ – tik tuo metu, kai liedavo prakaitą salėje. Taip jai kilo mintis atidžiau patyrinėti šį reiškinį.

Kartu su kitais specialistais, profesorė 9 savaites stebėjo 226 studentus, sportuojančius universiteto salėje – visi jie pripažino norintys sportuoti daugiau, tačiau vis nerandantys būdų tai padaryti. Tyrimo dalyviai buvo padalinti į tris grupes: vieni jų gavo muzikos grotuvus, kuriuose buvo įrašytos keturios norimos jų pasirinktos novelės, su sąlyga, kad klausytis įrašytų istorijų galės tik tada, kai atvyks į sporto salę treniruotis. Antroji dalyvių grupė gavo lygiai tas pačias noveles, tačiau jos buvo įkeltos į dalyvių nuosavus grotuvus, kuriuos jie galėjo pasiimti į namus. Tiesa, tyrėjai žodžiu paskatino dalyvius, kad šie novelių klausytųsi taip pat tik plušėdami sporto salėje. Trečiosios grupės dalyviams buvo įteiktos 25 dolerių vertės kortelės (ši suma atitiko keturių audio knygų nuomos kainą) ir jie buvo paskatinti tiesiog daugiau sportuoti. Tyrimo dalyviai norimas noveles galėjo rinktis iš 82 siūlomų knygų, kurios tikrai atrodė viliojančiai: „Bado žaidynių“ trilogija, „Da Vinčio kodas“, „Saulėlydžio“ serijos knygos ir kt.

Paaiškėjo, kad grupė, kuri knygas griežtai galėjo gauti ir klausytis tik sporto salėje, į šią užsukdavo net 51 proc. daugiau nei trečioji grupė, kuri gavo dovanų korteles ir 29 proc. daugiau nei grupė, kuri knygų klausytis tik sporto salėje buvo tiesiog paskatinta.

Studijos rezultatai – puikios naujienos ne tik pramoginių knygų autoriams, bet ir verslininkams, kurie išgirdo naują būdą kaip įgyvendinti nenorimas užduotis. „Jeigu per daug laiko skiriate moteriškiems pasigražinimams, pavyzdžiui, pedikiūrui ar per dieną bent keletą kartų bėgate nusipirkti kavos puodelio išsinešimui – akivaizdu, kad vis ieškote būdų, kaip išsisukti nuo nemėgstamų užduočių. Leiskite sau tokiais malonumais mėgautis tik tada, kai atlikinėsite baisiąsias užduotis“, – pataria studijos rengėjai.

Nors ši technika ir panaši į savęs papirkinėjimą, rezultatai tikrai džiugina – tai padeda ir įgyvendinti sunkius darbus, ir tuo pačiu save pamaloninti mėgstama veikla!

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.