Lazdynų riešutai – tikras energijos užtaisas

Lazdynų riešutai – tikras energijos užtaisas

Jei gyvenate aktyviai ar daug laiko praleidžiate sporto salėje, tikrai žinote, kad riešutai – nepamainomas užkandis. Tačiau kai kurie jų – vertingesni už savo giminaičius. Vieni tokių – lazdynų riešutai.

Šie riešutai yra tikra baltymų bomba, todėl rekomenduojami nuolat jaučiantiems nuovargį ir dirbantiems sunkų fizinį darbą. Lazdyno riešutai gerina raumenų tonusą, juose esantis kalcis stiprina kaulus. Juose yra daug vitaminų B, E, ir C, mineralinių medžiagų bei nesočiųjų riebiųjų rūgščių, stabdančių senėjimo procesus.

Ar žinote
Lazdynų riešutuose esantis vitamino B6 ir magnio derinys svarbus smegenų veiklai, skatina susikaupimą, gerina atmintį, saugo nuo streso ir depresijos.

Lazdyno riešuto branduolyje yra 60,5 proc. aliejaus, o tai, patikėkite, stiprus energijos užtaisas. Sportininkai vertina šiuos riešutus, mat jie taip pat padeda įveikti lėtinio nuovargio sindromą.

Be to, šiuose riešutuose yra folio rūgšties – stipraus antidepresanto, atstatančio nervų audinius ir  didinančios fizinį ir protinį aktyvumą.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.