Esu nelaimingas. Kaip tai galiu pakeisti?

82569

Žmonės nelaimingais jaučiasi dėl daugelio įvairių priežasčių – trūksta pinigų, atsistojus prieš veidrodį vaizdas nedžiugina arba tiesiog jaučiamas nuolatinis nuovargis. Tačiau norint ką nors pakeisti, pirmiausia reikia surasti konkrečią priežastį, kas verčia jaustis nelaimingu. Jeigu tai padaryti keblu – reikia užrašyti kelias priežastis, kurios, jūsų manymu, galėjo padaryti įtaką tokiai jausenai. Tai gali būti bet kas – mylimo augintinio praradimas ar tiesiog visą dieną be perstojo lyjantis lietus!

Surasti liūdnumo priežastį gali pavykti ir per keletą minučių, tačiau nepraraskite kantrybės, jei kiek užtruksite. Įvardinti kamuojančią problemą kartais gali prireikti ir kelių dienų. Nebijokite žvelgti šiek tiek giliau. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad liūdina, sakykime, auksinės žuvelės netektis, tačiau gali būti ir taip, kad suvoksite, jog išties problema slypi kur kas giliau – visa dar gedite prieš kelerius metus anapilin išėjusios močiutės. Neženkite kito žingsnio, kol nebūsite visiškai tikri, kas trukdo mėgautis pozityviu gyvenimu.

Mokslininkai sako, kad 50 proc. laimės yra perduodama genetiškai, 10 proc. laimės priklauso nuo aplinkybių – turto ir statuso visuomenėje. Taigi lieka 40 proc., kuriuos laisvai galime kontroliuoti patys – mūsų pozityvus nusiteikimas, elgesys ir tiesiog didelis noras būti laimingu. Pateikiame keletą idėjų, kaip savo jauseną galite pakreipti teigiama linkme:

  • Pinigais laimės nupirkti nepavyks, tačiau treniruotėmis – įmanoma! Anot vieno filmo, aktorius Manoj Singh, traukiantis indišką rikšą, gali jaustis kur kas laimingesnis nei Bilas Geitsas. Nors žmonių turtai per pastarąjį penkiasdešimtmetį vis didėjo, laimės kiekis išliko toks pat. Mokslininkai sako, kad vienas iš lengviausių būdų pakelti savo nuotaiką yra reguliariai sportuoti.
  • Būti ir jaustis bendruomenės dalimi bei palaikyti puikius socialinius santykius – viena iš pagrindinių įtakų laimei. Tad nedvejokite, investuokite į savo bendruomenę. Tokios vertybės kaip užuojauta ar pagalba kitiems bėdoje atneša daugiau laimės nei pasiekta šlovė ir galia.
  • Laimės idėja paprasta – jeigu jaučiatės dėkingi už savo gyvenimą, jau natūraliai jausitės laimingesni. Nesvarbu, kokio amžiaus, socialinio statuso ar lyties esate – kasdien ar kas savaitę skirkite minutę pasvarstymui, už ką esate dėkingi ir ką vertinate. Nuolatinis priminimas, kad visada yra už ką jaustis dėkingu, tikrai pakels ūpą!
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.