Disciplinos laikymasis padeda geriau maitintis

72426

Visuomenėje nuolaidžiavimas neretai iškeliamas kaip vertybė, o disciplinos laikymasis – bausmė.  Tačiau drausmė nėra bausmė, tai raktas į gerą sveikatą ir laimę. Nesilaikantys disciplinos neretai tampa tingiais ir skundžiasi nepasiekiantys tikslų savo gyvenime, o pasirinkę netinkamą maistą sukelia sau sveikatos sutrikimų. Šiek tiek pasipraktikavus, įpročius galima pakeisti ir jie į gyvenimą tikrai įpūs naujų vėjų. Dalinamės patarimais, kurie padės žengti pirmuosius žingsnius disciplinos laikymosi link:

1. Pagalvokite apie pasekmes. Tai galėtų būti pilvo pūtimas, apsunkimas, per greitas ar lėtas virškinimas, spuogai, po akimis kabantys maišeliai. Ar tikrai norite taip atrodyti kitą dieną? Ilgalaikės pasekmės apima ne tik besikartojančius simptomus, bet ir didžiules sveikatos problemas. Dažnas nuolaidžiavimas sveikatos būklės tikrai nepagerins arba net pablogins.

2. Atidėkite pasilepinimą. Atidėkite pasilepinimą nesveiku maistu bent vienai dienai. Kitą dieną padarykite tą patį, o vėliau – dar kartą, taip pasilepinimo dieną nukeldami vis toliau. Pakartokite tai kurį laiką ir pasilepinimai taps tik retu svečiu Jūsų namuose.

3. Susilpninkite negerus ryšius smegenyse. Elgesio modeliai  – labai stiprūs, smegenyse esantys nerviniai ryšiai. Užsiimant bet kokia veikla, smegenyse užsimezga ryšys. Ir kuo dažniau atliekama ta pati veikla, tuo stipresnis užsimezga ryšys, kol, galiausiai, apie darymą nebereikia net galvoti. Tai tikrai naudinga dėl, pavyzdžiui, treniruočių ar užsiėmimų kitais naudingais dalykais. Tačiau blogieji įpročiai, tokie kaip drybsoti ant sofos ir valgyti nesveiką maistą, lygiai taip pat lengvai daromi net nemąstant. Norint tai pakeisti, prireiks nemažai sąmoningumo ir tikslingų pastangų paprieštarauti savo smegenims. Tačiau disciplina tikrai padės – pradžioje gali atrodyti, tarsi viskas daroma bergždžiai, tačiau skirkite tam laiko, ateityje bus tikrai lengviau. O rezultatas tikrai vertas pastangų.

4. Rinkitės mažiau. Jeigu dažniausiai valgote maistą tol, kol jo yra, priverskite save sustoti valgyti, kai maisto liko bent pusė. Greičiausiai Jūsų smegenų neuronai tiesiog per galvą versis, stengdamiesi priversti Jus suvalgyti visą maistą ir, tikėtina, jie to pasieks, kadangi kažkada savo smegenis išmokėte taip daryti. Panaikinkite tas neuronų jungtis elgdamiesi kitaip: padėkite likusį maistą į šoną. Jeigu po dešimties minučių vėl prie jo sugrįšite, viskas gerai – Jūs jau pradėjote daryti pažangą ir kuriate naujus įpročius!

5. Apdovanokite save kitaip. Visą dieną laikėtės numatytos dietos ir vakare nusprendėte save apdovanoti saldainiu. O galbūt gabalėliu torto ar naujais drabužiais. Apetitas didėja valandomis, o dovanos sau kasdien vis didėja ir didėja… Tačiau taip daryti nereikėtų. Žinoma, savęs apdovanojimas maistu ar naujais daiktais – bene vienintelis egzistuojantis paskatinimas mūsų kultūroje, todėl šiek tiek pasistenkite ir sugalvokite ką nors reikšmingo ir svarbaus, kuo save apdovanoję galėsite jaustis pakiliai.

6. Kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje. Problemos dėl cukraus kiekio kraujyje veda prie impulsyvių sprendimų. Vartokite daug „gerųjų“ riebalų, kurie padės sukontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir leis atsitraukti nuo įvairių alergenų ir saldumynų. „Gerųjų“ riebalų rasti galima įvairiuose riešutuose, džiovintuose vaisiuose, arba jų mišiniuose, pavyzdžiui „1GO“ – tai tikrai sveikas pasirinkimas.

7. Mėgaukitės gyvenimu. Raskite ką nors, kas sukelia daugiau džiaugsmo nei maistas. Jeigu neturite jokių mėgstamų užsiėmimų, pasidomėkite įvairia nauja veikla. Nuolatinis mastymas apie maistą tarsi vagia iš jūsų laiką, kurį galėtumėte skirti daug naudingesniems ir įdomesniems užsiėmimams. Žinoma, galima ginčytis, kad valgyti taip pat smagu. Retkarčiais – taip, bet kai tai tampa vieninteliu pramogų šaltiniu, reikėtų susirūpinti.

8. Išsikelkite tikslą. Galbūt norite numesti antsvorio ar pagerinti savo odos būklę. Galbūt mažiau pyktis su savo vaikais ar antrąja puse. O gal norėtumėte stangresnio kūno, tačiau neretai pritrūksta energijos nueiti iki sporto salės? Išsikelkite tikslą ir nuolat nešiokitės jį savo mintyse bei stebėkite, ką ir kodėl darote. Nuolatinis priminimas sau apie tikslus padės kovojant su kylančiomis pagundomis.

9. Pašalinkite stresą sukeliančius veiksnius. Tai gali būti bloga atmosfera šeimoje, finansinės problemos, neramus gyvenimo būdas, per daug atsakomybės, per mažai miego ar asmeninio laiko. Visa tai sukelia stresą, o stresas veda prie emocinio valgymo. Todėl pasistenkite vengti stresą ir neigiamas emocijas keliančios aplinkos bei gerai išsimiegokite!

10. Giliai kvėpuokite ir išlaikykite ramybę. Tam prireiks praktikos, tačiau nustebsite pamatę šio pratimo efektyvumą. Beprotiškoje aplinkoje stenkitės išlikti ramiai, tada pavyks kur kas geriau save kontroliuoti ir spręsti įvairias iškilusias problemas.

11. Išjunkite televizorių. Televizija kenkia smegenims, skatina nevalingą valgymą ir iššvaisto begalę laiko, kurį galėtumėte praleisti kur kas naudingiau. Susiraskite gerai nuteikiančių užsiėmimų, išmokite ką nors nauja ar atlikite ką nors beprotiška – kad ir šuolį parašiutu!

12. Įsivaizduokite save ateityje. Net jeigu šiuo metu neturite jokių nusiskundimų sveikata, prisiminkite savo tėvus ar kolegas darbe – galbūt jie šiuo metu vargsta ir dienas leidžia gydymo įstaigose? Tikėtina, kad nenorėtumėte kartu su jais taip leisti laiką?


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
ananasai2 1GO DŽIOVINTŲ VAISIŲ IR SĖKLŲ MIŠINYS 395 7,2 67,9 61,7 10,1 3,4 1,8 0,5
Razinos2 1GO DŽIOVINTŲ UOGŲ MIŠINYS 320 2,9 75,6 71,5 0,5 0 1,0 0
cashew2 1GO RIEŠUTŲ IR DŽIOVINTŲ VAISIŲ MIŠINYS 482 7 56,7 45,4 24,5 5,4 3,1 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.