Bandote šią žiemą numesti svorio? Jums padės šie 4 patarimai

motto.net.ua-45848

Atėjus Naujiesiems metams, daugelis išsikelia tikslą laikytis naujos dietos, įsigyti mėnesinį abonementą sporto klube ir pasistengti pakeisti savo kūno formą. Nepaisant geriausių ketinimų, susiduriama su problema ne tik kaip numesti svorį, bet ir kaip jį tokį išlaikyti.

Tiesiog žmonės nežino, kad metant svorį žiemą, reikia valgyti kitokį maistą ir kitaip planuoti elgtis nei kitais metų laikais. Mat dauguma organizmo valymo priemonių, dietų ir detoksikacijos planų siūlo šviežiai spaustas daržovių sultis, vaisius, salotas ir žalią maistą, kuris šaltu metų laiku organizmą tik šaldo.

Taigi, žmogaus organizmas rudenį yra įpratęs gauti daugiau maisto, o žiemą – išlaikyti pastovų svorį, kuris apsaugotų nuo šalčio ir maisto stokos.

Žiemą natūraliai trokštame šiltų sriubų, kepto maisto ir riebalų, siekdami apsaugoti savo organus ir odą nuo geliančio vėjo, ledinės temperatūros ir blankios saulės šviesos.

Čia pateikiami keli naudingiausi patarimai, kaip gerai suplanuotas organizmo valymo metodas žiemos metu ne tik padės jaustis stipriai ir šiltai, bet ir numesti keletą papildomų kilogramų nešąlant ir nedrebant.

1. Valgyk, kad sušiltum

Kas Jums mieliau skamba žiemą: dubuo salotų ar lėkštė sriubos? Atsakymą galima nuspėti iš karto. Taigi, orientuokitės į sezoninius maisto produktus. Žiemą daugeliui mūsų tai reiškia saldesnius, tirštesnius daržovių patiekalus ir kokybiškus gyvulinius produktus. Siekiant įgyti energijos bei ją išlaikyti, taip pat gali būti vartojami aitrūs prieskoniai ir žolelės.

2. Atkreipkite dėmesį į sveikus riebalus

Ar žinojote, kad Jūsų organizmui reikia tinkamos riebalų rūšies, kuri ne tik padeda pasisavinti iš maisto svarbiausias maistines medžiagas, bet ir numesti svorio? Sveikieji riebalai Jūsų organizmui padeda pasisavinti tokius vitaminus kaip A, D ir E, kurie reikalingi ir Jūsų nervų sistemai. Tai taip pat reiškia, jog valgant tinkamus riebalus, pagerėja nuotaika.

Žiemą vartokite gausybę mononesočiųjų, polinesočiųjų riebalų rūgščių, tačiau venkite hidrintų ir trans-riebalų, kurių galima aptikti apdorotame maiste. Išbandykite alyvuoges, alyvuogių aliejų, migdolus, avokadus, lašišą, graikinius riešutus, ančiuvius, linų sėmenis, kanapių sėklas ir nerafinuotą kokosų aliejų.

Beje, tyrimai rodo, kad valgant maistą, apšlakstytą dviem valgomaisiais šaukštais nerafinuoto kokosų aliejaus, kuriame gausu vidutinės grandinės riebalų rūgščių, gali pakelti kūno temperatūrą ir paskatinti medžiagų apykaitą, dažniausiai sulėtėjančią laikantis dietų žiemos metu.

3. Liekninantys saldumynai

Rafinuotas cukrus ir angliavandeniai daugeliui sukelia nutukimą ir širdies ligas, tačiau mes vis tiek trokštame saldumynų! Žiemą valgykite įvairias natūraliai saldžias ir daug maistinių medžiagų turinčias daržoves, kurios ne tik suteiks palaimą, bet ir taip trokštamos energijos. Pakepinkite burokėlių, saldžių bulvių, garuose pavirkite žieminių moliūgų bei aguročių. Juose gausu vitaminų, be to, tai yra natūraliai švelnaus skonio saldumynai, kurie numalšins cukraus poreikį.

4. Išsimiegokite

Šaltuoju metų laiku dienos yra trumpos, todėl žmogaus organizmas natūraliai linkęs lėtinti medžiagų apykaitą, norisi ilgiau miegoti. Kad organizmas gautų kuo daugiau saulės spindulių, eikite anksčiau miegoti ir anksčiau kelkitės rytais. Taip ilgiau pabūsite net ir retai žiemą pasirodančioje saulėje. Taip pat svarbu žiemą anksčiau užmigti iki vidurnakčio – susilaikysite nuo vėlyvų naktipiečių, dieną nuotaika bus pastovesnė, o naktį – geresnė miego kokybė.

 


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.