8 sveikiausi naujamečiai pasižadėjimai

63594

Kai nupuošite eglutes, suvalgysite naujamečius saldėsius, pasiryžimas, ką gero būtinai nuveiksite naujais metais, jau bus apsilpęs. Tačiau ir nebūtina įvykdyti visus pasižadėjimus – pakanka išsirinkti vieną ir jo nuosekliai laikytis. Pateikiame dažniausių pasižadėjimų aštuntuką – rinkitės, kuris jums artimiausias ir… už Jūsų sveikatą!

1. Numesti svorio

Faktas, kad šis pasižadėjimas patenka tarp pačių populiariausiųjų rodo, kaip sunku jam įsipareigoti. Kita vertus, jei nesitikite numesti svorio per naktį, jums gali pavykti. Pasak knygos „Moteriškas kūnas visam gyvenimui“ (angl. „Body for Life for Women“) autorės ir medicinos mokslų daktarės Pam Peeke, „Jei šių rezultatų norėjote jau vakar, kuo toliau, tuo labiau jus pradės kankinti neviltis. Dėl to itin saugokitės greitų svorio metimo sprendimo būdų.“

2. Mesti rūkyti

Baiminatės, kad nė neverta bandyti, nes nepavyko pernelyg daug kartų? Tuomet pasikalbėkite su buvusiu rūkaliumi ir sužinosite, kad daugkartiniai bandymai dažnai būna sėkmingi. Norėdami išsiaiškinti, kas jums padeda labiausiai, išbandykite skirtingus metodus. Juk tai vienas iš įpročių, kurių atsikratyti yra sunkiausia. Taigi, pabandykite paskutinį kartą.

3. Taupyti pinigus

Pinigus taupykite pradėdami sveikai gyventi. Dažniau vaikščiokite, važinėkite dviračiu arba išbandykite bendrą su kaimynais ar kolegomis naudojimąsi automobiliu. Tai ne tik sutaupys daugiau pinigų, bet ir sumažins oro taršą.

4. Mažiau jaudintis

Šiek tiek įtampos mūsų tikrai nenužudys. Tiesą sakant, trumpos streso akimirkos mums suteikia energijos. Tačiau, jei stresas yra patiriamas nuolat, jis gali padidinti tikimybę atsirasti nemigai, depresijai, nutukimui, širdies ligoms ir pan.

5. Savanoriauti

Esame linkę manyti, jog laimė priklauso nuo pokyčių mūsų pačių gyvenime, tačiau jos taip pat daugiau patiriame ir padėdami kitiems. Laimė labai naudinga sveikatai – 2010 m tyrimo duomenimis, žmonės, patiriantys teigiamas emocijas, 20 proc. rečiau nei jų paniurę bendraamžiai patiria širdies priepuolį arba jiems išsivysto širdies liga. To paties tyrimo rezultatai rodo ir tai, kad teigiamos emocijos padeda žmonėms tapti lankstesniais bei sumanesniais.

6. Vėl pradėti mokytis

Nesvarbu, kokio jūs amžiaus – grįžimas į auditorijas gali padėti jūsų karjerai pasisukti pačia palankiausia linkme, supažindinti su naujais draugais, padidinti jūsų intelektinius gebėjimus.

7. Geriau išsimiegoti

Tikriausiai žinote, kad kokybiškas nakties poilsis daro įtaką ne tik nuotaikai, bet ir išvaizdai. Miegas yra daug naudingesnis jūsų sveikatai nei įsivaizduojate – miego trūkumas susijęs su didesne nutukimo ir antro laipsnio cukrinio diabeto rizika. Miegas ypač svarbus, siekiant pagerinti atmintį.

8. Keliauti

Atostogų džiaugsmas ir nauda gali išlikti ir po to, kai lagaminai bus padėti į šalį. Kelionės mums suteikia galimybę į gyvenimą pažvelgti kaip į nuotykį. Be to, keliaudami galime patirti gyvenimo pokyčius nesiimdami nieko pernelyg drąsaus ar dramatiško. Kelionės verčia mus jaustis jaunesniais, energingesniais, ištraukia mus iš įprastos aplinkos, o jų poveikis pagyvina. Kelionių mums reikia ne vien kūnui, bet ir sielai.

 

 

Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.