4 būdai save motyvuoti sveikam gyvenimui

Vaisiai Arimex

Motyvacija – juokingas dalykas, primenantis nutrūktgalvę draugę: garsi, nuolat pažadanti daugybę dalykų, tačiau vos reikalai ima sunkėti, jos nebeįmanoma atrasti. Pradžioje, kai tarėtės, ji tikrai norėjo padėti, tačiau vėliau visiškai pamiršo jūsų planus ir dabar nuoširdžiai gailisi. Tačiau motyvacijos kaltinti negalite (tai žinote ir patys) – tik save.
Draugaujate su motyvacija jau daug metų, ją gerai pažįstate: jei tik su ja neaptarsite plano, nenusiųsite priminimo ir konkrečių detalių, tikėtina, ji tiesiog nepasirodys. Kad ši draugystė tęstųsi, reikia visuomet ją suprasti – jai reikia priminti apie jos tikslą, jai reikia erdvės augti, būtina informuoti apie detales, kur ir kaip ji turi nueiti. Jei tai padarysite, ji jums padės kaip niekas kitas.
Dalijamės patarimais, kaip su motyvacija išlaikyti puikų ryšį.
1. Paruoškite virtuvę sveikatai.
Žmogaus aplinka lemia, ko ir kiek mes valgome, tad nesvarbu, kiek knygų apie sveiką mitybą įsigijote, – jei namuose nėra pakankamai sveikų produktų arba jie išdėlioti blogu būdu, jūsų valia greit išblės. Sveikatai parengta virtuvė reikš, kad sveika mityba yra natūralus ir vienintelis būdas maitintis.
• Sveikus produktus laikykite matomoje vietoje – akių lygyje lentynose ir šaldytuve.
• Šaldytuve laikykite atvirą indą valgymui paruoštų šviežių daržovių.
• Perdėkite maistą į skaidrius, stiklinius indus ar stiklainius. Jie leidžia sutaupyti vietos, išlaiko maistą šviežesnį, įkvepia ir primena, kokio maisto turite.
• Paskirkite lentynose ir šaldytuvuose vietas sveikiems užkandžiams, pavyzdžiui, riešutams, vaisiams, jogurtui, sūriui.
2. Paruoškite vaisių kompozicijas.
Turėti gero maisto šaldytuve nepakanka, kartais tenka įdėti daugiau pastangų – vaisius nuplauti, apdoroti, išpjaustyti ir patiekti šeimai vaišintis. Gražios spalvotos vaisių kompozicijos yra malonios akiai ir skatina valgyti.
Parinkite dekoratyvinį dubenį, kuris taps jūsų virtuvės centru. Jo esmė – patraukti akį ir priversti sustoti, užėjus į kambarį. Šį indą užpildykite sezoniniais vaisiais: mandarinais, apelsinais, obuoliais, kriaušėmis ir kt.
3. Sukurkite gyvą įkvėpimo lentą.
Namuose matomoje vietoje laikoma lenta, ant kurios galima kabinti įvairius daiktus ar raštelius, įkvepia asmeninėje kelionėje.
• Lentą galite pasigaminti ir patys: įsigykite kamštinės medžiagos, ją priklijuokite prie kartono ir įrėminkite.
• Perverskite senus žurnalus, knygas, kuriomis norite vadovautis gyvenime.
• Ieškokite paveikslėlių, kurie kalbėtų, jus jaudintų, skatintų užsidegimą ir ryžtą kelionei. Šeimos narių, vaikų, nuotraukos gali įkvėpti, priminti, kad jie bus šalia, kai to reikės labiausiai.
• Atsargiai: jei šiemet išsikėlėte tikslą, susijusį su sveikata ar svorio mažinimu, nepadarykite klaidos prisegdami kitų žmonių figūrų nuotraukų. Ištreniruotų kūnų ir modelių figūrų paveikslėliai gal ir motyvuos, bet nepadės pamilti savo paties kūno. Vietoje to, prisekite savo nuotrauką, kurioje esate laimingiausias – juk dėl to ir stengiatės, tiesa?
4. Įamžinkite savo tikslą interjero detalėse.
Vietoje to, kad kauptumėte niekučius, leiskite namams atlikti svarbesnį darbą – įkvėpti jus.
• Įrėminkite objektus ar tikslus, kurių siekiate ir pastatykite rėmelius prie lovos ar ant kavos stalelio. Kasdien ryte ar vakare skirkite laiko pamąstyti, ką padarėte, kad priartėtumėte prie šio tikslo. Tai gali būti smagus pratimas šeimoje, supažindinantis su kitų šeimos narių tikslais ir skatinantis tarpusavio paramos jausmą.
• Laikykite savo darbotvarkę ant virtuvės stalelio su atverstu tos dienos puslapiu. Tai padės susiplanuoti dieną dar prieš jai prasidedant, tad galėsite skirti laiko fizinei treniruotei.
• Atraskite jus įkvepiantį žodį, mantrą ar sentenciją ir demonstruokite tai namuose. Galite rinktis iš daugybės medžiagų ir formų šiam tekstui įamžinti, pigiai ir greitai tai padarysite įsirėminę atspausdintą popieriaus lapą.
• Nepamirškite: šios detalės negali virsti interjero dalimis, kurias ignoruojate ir praeinate. Motyvacija bus nuolatos pakrauta, jei aktyviai skirsite dėmesio šiems daiktams.


Produktai, susiję su šiuo straipsniu
Energetinė vertė, kcal Baltymai, g Angliavandeniai, g iš kurių cukrus, g Riebalai, g iš kurių riebalų rūgštys, g Skaidulos, g Natris (druska), g
migdolai Migdolų riešutai 663,0 24,2 20,5 6,6 52,0 4,7 8,1 0,0
migdolai_k_s2 Kepinti ir sūdyti migdolų riešutai 639,0 27,7 20,7 4,7 45,9 6,9 16,0 0,2
lazdynai lukstenti Lazdynų riešutai 718,0 17,6 14,9 3,4 63,2 4,5 9,6 0,0
Naujienų užsisakymas
Jei ši informacija tau pasirodė naudinga, užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk straipsnius šia tema tiesiai į el. paštą ar telefoną.